Na jedné webové stránce se 7. června 2012 pod titulem „Vrchní vrah“ píše: „...zvolí nejen prezidenta USA. Budou volit také vrchního vraha.“ „Díky dlouhému článku Jo Beckerové a Scotta Shanea „Tajný ´vražedný seznam´, zkouška Obamových zásad a vůle“ (Secret ´Kill List´ Proves a Test of Obama´s Principles and Will) v New York Times teď víme, že prezident strávil překvapivě dlouhý čas nad „nominací“ údajných teroristů, kteří mají být zavražděni za pomoci programu „drone“ (dálkově ovládaných bezpilotních letounů), který zdědil po prezidentu Georgi W. Bushovi a který se exponenciálně rozrostl.“
„Článek o našem válečnickém prezidentovi (...) se točí kolem dilemat člověka, který, jak nyní víme, schválil a dohlížel na značně důrazné rozšíření vražedného programu v Jemenu, Somálsku a Pakistánu na základě „seznamu vražd“. Navíc probíral pravidelně cíl po cíli, jméno po jménu (...) Podle Beckerové a Shanea je prezident Obama také spojen s používáním podvodné metody přepočítávání mrtvých zavražděných bezpilotními letouny, která zmenšuje čísla o ztrátách na civilním obyvatelstvu.“
„Z historického pohledu je to vše dost podivné. Times hodnotí Obamovu úlohu ve vraždící mašinerii bezpilotních letounů jako cosi v prezidentské historii bezprecedentního. A je to tak.“
„Je to ten nejpodivnější z byrokratických rituálů: Více méně týden co týden se schází přes 100 členů rozrůstajícího se národně bezpečnostního aparátu vlády na videokonferenci, aby posoudili životopisy předpokládaných teroristů a doporučili prezidentovi ty, jejichž likvidace je na pořadu dne. Tento tajný „nominační“ proces je vynález Obamovy vlády, nebezpečný diskusní kroužek, který studuje v PowerPointu diapozitivy se jmény, přezdívkami a životopisy údajných členů odnože Al-Kájdy v Jemenu nebo jejich spojenců v somálských milicích Šabáb. Návrhy jdou do Bílého domu, kde musí Obama na vlastní naléhání a pod vedením „cara“ antiterorismu Johna O. Brennana každé jméno schválit.“
„Jak nás minulý týden informovaly Timesy, máme v Oválné pracovně nejen vrchního vraha, ale i kyber-válečníka...“
To, co zde píši, je stručné shrnutí aktuální informace z USA.
O den dříve, rovněž neblahého 6.června 2012 napsala BBC-Svět pod titulem „Hubne čínská ekonomika?“:
„Řada ukazatelů začíná naznačovat ekonomický pokles této asijské země provázený silným poklesem spotřeby elektřiny a průmyslové výroby, výkonu závodů a maloobchodníhbo prodeje.“
„Čína už řadu měsíců trpí studeným prouděním přicházejícím z Evropy, tedy z jejího největšího exportního trhu, dokonce většího než USA.“
„Zpracovatelský sektor země se podle nedávné studie již sedm měsíců zmenšuje především vinou slabé exportní poptávky.“
„Přibližně od září přestaly do Číny plynout peníze a v dubnu ji fakticky začaly opouštět. To je velmi neobvyklé.“
„Aby zamezila přílišnému posilování juanu, brání Čína spekulantům v nákupu měny.“
„Od poloviny roku 2010 čínská vláda obratně umožnila, aby juan posílil vůči dolaru, avšak v posledním měsíci, kdy ekonomika vstoupila do krize, začal juan znovu oslabovat.“
„...mnoho podniků financovalo dovoz surovin jako měď, železná ruda a hliník pro stavebnictví.“
„Nevyužité dodávky mědi, které se hromadí v čínských skladech, se natolik zvětšily, že téměř není prostor na ukládání přebytku.“
„Mohlo by jít o pouhý přechodný, krátkodobý problém. Existuje však obava, že by to mohl být začátek konce realitního boomu, při němž bylo postaveno mnohem více bytů, než kolik jich země skutečně potřebuje.“
„Existují zcela dokončená města duchů.“
„Zdá se, že mnohé z těchto prázdných bytů si podniky a čínské rodiny pořizovaly jako atraktivnější investici, než je ukládání peněz na bankovní účet s nízkým úrokem.“
„V době, kdy západ upadl do nejhlubší recese od 2. světové války, ukazatal růstu v Číně sotva poklesl pod magickou hranici 10 %.“
„Asijský gigant například vybudoval z ničeho největší vysokorychlostní železniční síť na světě, pětkrát rozsáhlejší než je francouzská rychlodráha.“
„Čína právě prožívá citlivý přechod, po deseti letech nastupuje k moci nová generace vedoucích představitelů.“
„Kypí zde politický boj, o čemž svědčí odvolání guvernéra Chongqingu, Bo Xilaie."
„Mnozí členové strany těžili z realitního a úvěrového boomu posledních tří let. Jestliže tento rozkvět spěje ke konci, nebudou se chtít zařadit mezi beznadějně poražené.“
„Jak se bude tato bitva vyvíjet, zvláště pokud bude Čína čelit masovým pouličním protestům nezaměstnanaých, je pro všechny velkou neznámou.“
Ani zdaleka nesdílím názor na osud Číny s touto ponurou americkou spekulací a ptám se sám sebe, zda je vůbec možné ignorovat, že Čína má největší zásoby vzácných zemin na světě a obrovské množství břidlicového plynu, které jí umožní uplatňovat svou moc nad světovou energetickou produkcí, až skončí moc lží a poroby. To už je příliš.
Fidel Castro
9. června 2012